WICIE I OKOLICA

Wicie – atrakcje i okolica

Położenie naszych domków letniskowych gwarantuje nie tylko dogodny dostęp do morza i piaszczystej plaży, ale również do wielu innych, rozmaitych atrakcji. Podczas Państwa pobytu w 3W Wicie oprócz korzystania z propozycji naszego urokliwego miasteczka, warto odwiedzić także pobliskie miejscowości, takie jak Darłowo, Jarosławiec, czy też wybrać się na wycieczkę nad jezioro Kopań. Mają one wiele do zaoferowania szczególnie w sezonie letnim. Wprost przez Wicie przechodzi Międzynarodowy Szlak Rowerowy R10, co doskonale sprzyja odkrywaniu tej części polskiego wybrzeża także na rowerze. Wicie są niewielką, lecz bardzo szybko rozwijającą się miejscowością. Dzięki pracy lokalnych gospodarzy można poczuć unikalny klimat i kameralną atmosferę tego miejsca.

Wicie

Miejscowość Wicie proponuje Państwu bogatą ofertę gastronomiczną, począwszy od znakomitych, smażonych ryb, jadłodajni z domowymi obiadami i śniadaniami, po uwielbiane przez najmłodszych (i nie tylko) lody i gofry. Dostępnych jest także kilka dobrze zaopatrzonych sklepów spożywczych – najbliższy z nich znajduje się w odległości 350 metrów od naszego ośrodka.
W sezonie letnim w centrum miasteczka wiele się dzieje. Co roku organizowanych jest wiele festynów oraz imprez plenerowych, zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Podczas nich prezentowane są lokalnie produkowane wyroby, biżuteria, nadmorskie pamiątki, a także specjały kulinarne.Do dyspozycji odpoczywających są także otwarta, plenerowa siłownia, a dla najmłodszych – plac zabaw. Znajdują się one na końcu ulicy Morskiej (obfitującej w liczne knajpki, sklepy i stoiska), tuż obok głównego zejścia na plażę. Podczas pobytu w Wiciu warto zwrócić także uwagę na Mini Zoo, przy ulicy Morskiej 3, które oferuje możliwość podziwiania ponad 50 różnych gatunków zwierząt.

Jezioro Kopań

W odległości zaledwie kilometra od centrum miasteczka znajduje się Jezioro Kopań, położone tuż nad wioską o tej samej nazwie. Jego duży obszar (900 ha), charakterystyczna przybrzeżnym jeziorom płytkość, jak i dobre warunki żeglarskie sprawiają, że jest ono popularne zarówno wśród miłośników żeglarstwa, windsurfingu, wędkarzy i rybaków. Aby móc swobodnie dokonywać połowów obecnych w jeziorze szczupaków czy sandaczy, należy wykupić pozwolenie u zarządcy jeziora.

Jarosławiec

Jarosławiec to miejscowość wypoczynkowa położona ok. 6,5km od centrum Wicia. Jest to bardzo popularne miejsce wypoczynkowe, gwarantujące wiele nadmorskich atrakcji. Do takich należy z pewnością zaliczyć:

  • Muzeum Bursztynu (ul. Nadmorska 1b, Jarosławiec),
  • Latarnia Morska w Jarosławcu,
  • „Panorama morska” – Aquapark.

Darłowo i Darłówko

Darłowo jest największym miastem całego powiatu sławieńskiego. Położone jest ok. 15km na południowy-zachód od Wicia. Słynie ono ze swojej długiej historii, sięgającej jeszcze czasów średniowiecza, a także zamku książęcego, wielu pięknych kościołów (kościół mariacki, kościół św. Gertrudy), jak i charakterystycznego rozsuwanego mostu w Darłówku. Darłówko stanowi z kolei kąpieliskową, wypoczynkową część Darłowa. Znajduje się tam również port, który pełni nie tylko funkcje przeładunkowe, ale i turystyczne. W ofercie możemy znaleźć rejsy wycieczkowe łodzią stylizowaną na statek Wikingów, czy też rejs na duńską wyspę Bornholm. Warto odnotować również imponującą ilość festiwali i imprez jakie odbywają się w Darłowie. Najbardziej znane to Bałtyk Festiwal Media i Sztuka, letni festiwal muzyki Reggae, czy też zlot historycznych pojazdów militarnych.